کرج . چهار راه طالقانی . به سمت میدان شهدا . سمت راست . برج رازی . طبقه 8 . واحد 83
02632216402 - 09101939003

جراحی بلفاروپلاستی در کرج

کرج . چهار راه طالقانی . به سمت میدان شهدا . برج رازی

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 13 و 16 الی 20

با افزایش سن و به دلایل بروز برخی از بیماری ها، پلک ها دچار افتادگی شده و زیبایی صورت را کاهش می دهند. در این شرایط افراد به فکر جراحی بلفاروپلاستی در کرج (جراحی پلک) می روند تا دوباره به حالت جوانی برگردند. کلینیک دکتر رسول خوشنواز با انجام این جراحی به حس شادابی شما کمک می کند. اگر هر گونه سوالی درباره این جراحی دارید حتما تا انتهای مطالب با ما همراه شوید.

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک یا جراحی بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی هایی است که برای زیباتر شدن فرد انجام می شود. در این جراحی، با کمک بی حسی، پوست های اضافی، چربی های بالا و پایین چشم ها و عضلاتی که فلج شده اند برداشته می شوند. با کمک جراحی پلک چشم ها حالت زیباتری پیدا می کنند و دید فرد نیز بهتر می شود. مخصوصا در زمانی که پلک بالایی دچار افتادگی شده باشد و بر روی دید فرد تاثیر منفی گذاشته باشد با انجام این جراحی می توان دید فرد را بهبود بخشید. دکتر رسول خوشنواز با معاینه کامل فرد هم جنبه زیبایی را برای چشمان بیمار در نظر می گیرد و هم به جنبه های درمانی توجه دارد.

جراحی بلفاروپلاستی در چه مواردی انجام می شود؟

پلک های بالایی برخی از افراد دچار افتادگی می شوند و بر دید آن ها نیز تاثیر می گذارند. برخی دیگر نیز زیر چشم هایشان چربی های اضافی ایجاد شده است و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار داده است. با توجه به این توضیحات دکتر خوشنواز جراحی پلک را هم برای افزایش زیبایی فرد انجام می دهد تا چشمانی نافذ و جوان داشته باشد و هم برای بهبود دید او انجام می دهد. فقط قبل از انجام عمل باید معاینات و بررسی های کامل انجام شود تا روند جراحی به درستی طی شود. جراحی بلفاروپلاستی برای موارد زیر قابل انجام است:

 • حذف پوست های شل و آویزان که بر روی چشم ها افتاده و بر روی دید فرد تاثیر می گذارند.
 • از بین بردن کیسه های زیر چشم
 • حذف رسوبات چربی که به صورت پف در پلک ها دیده می شوند.
 • از بین بردن پوست های اضافی و چین و چروک در پلک پایین
 • درمان پلک پایین افتاده که باعث نمایان شدن سفیدی زیر قرنیه شده است.


در صورتی که یکی از مشکلات بالا را دارید می توانید با مراجعه به کلینیک دکتر رسول خوشنواز زیبایی و جوانی خود را دوباره به دست آورید.

دلایل افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از این علت ها مربوط به افزایش سن است و برخی دیگر از آن ها به علت بیماری های خاصی اتفاق می افتد. در ادامه بعضی از مهم ترین دلایل افتادگی پلک را نام می بریم.

 • وراثت
 • افزایش سن و پیری
 • ضعیف بودن عضلات پلک
 • عادت های اشتباه مانند کشیدن پلک ها، استفاده زیاد از لوازم آرایشی و همچنین با روش نادرست آرایش چشم را پاک کردن
 • صدمه و ضربه در فعالیت های مختلف مانند فعالیت های ورزشی، تصادفات و …
 • عوامل دیگر مانند مصرف الکل و دخانیات، کم خوابی، استرس و اضطراب، نظافت نکردن صحیح پلک ها و …
 • برخی از بیماری ها مانند بیماری های عصبی، بیماری های عضلانی و …

آیا بلفاروپلاستی یک درمان دائمی برای افتادگی پلک است؟

در صورتی که فرد کاندیدای درستی برای انجام عمل بلفاروپلاستی باشد، این جراحی یک درمان دائمی برای افتادگی پلک او محسوب می شود. در صورتی که دوست دارید پلک خود را جراحی کنید، بهتر است قبل از انجام هر کاری، با مراجعه به کلینیک دکتر رسول خوشنواز، معاینات لازم را انجام دهید. دکتر خوشنواز با معاینه پلک ها و سایر موارد مهم، از نتایج این جراحی برای شما مطمئن می شود و بهترین و مناسب ترین تکنیک را برای شما انتخاب می کند. زیرا در صورتی که در سنین کم این جراحی را انجام دهید، ممکن است با افزایش سن، دوباره پلک هایتان دچار افتادگی شده و نیاز به جراحی پیدا کنند پس بهتر است به توصیه های پزشک متخصص خود به خوبی عمل کنید تا نتیجه جراحی پلک در کرج برایتان دائمی باشد.

انواع تکنیک های جراحی بلفاروپلاستی در کرج 

جراحی بلفاروپلاستی در کرج ظاهر چشم هایتان را بهبود می بخشد و صورت تان را جوان تر خواهد کرد. تکنینک های مختلفی برای بهبود ظاهر پلک ها وجود دارد. بعضی از تکنیک های بدون نیاز به جراحی که زیبایی چشم ها را افزایش می دهد عبارتند از:

 

 • تزریق بوتاکس: با کمک تزریق بوتاکس می توان تا حدی چین و چروک های اطراف چشم را از بین برد. بوتاکس با شل کردن عضلات این ناحیه حس شادابی را به ظاهر شما می دهند.
 • تزریق چربی: برای بهبود ظاهر پلک می توان از چربی بعضی از قسمت های بدن فرد گرفته و به این نواحی تزریق کرد.
 • تزریق ژل: با کمک ژل یا فیلر نیز می توان اطراف چشم و پلک ها را زیباتر کرد و تا حدی چین های این نواحی را از بین برد.
 • پلاسما تراپی: در این روش آسیب های کنترل شده ای بر روی پوست پلک ایجاد می شود و به جوان سازی و لیفت آن کمک می کند.

مواردی که در بالا ذکر کردیم روش های غیر جراحی برای زیباتر شدن پلک ها به حساب می آیند. در صورتی که دکتر خوشنواز با معاینات لازم تشخیص دهد افتادگی پلک با این روش ها از بین نمی رود، به سراغ روش جراحی می رود. تکنیک های روش جراحی پلک نیز عبارتند از:

جراحی پلک بالا: برای برداشتن پوست اضافی، چربی ها و چین و چروک های پلک بالا انجام می شود.

جراحی پلک پایین: به منظور از بین بردن پف و چین و چروک زیر چشم ها انجام می شود.

جراحی هر دو پلک بالا و پایین: در صورت نیاز بلفاروپلاستی ترکیبی انجام شده و پوست و چربی اضافی در پلک بالا و پایین به صورت همزمان در یک نوبت جراحی برداشته می شوند.

در جلسه مشاوره ای که با دکتر خوشنواز خواهید داشت، بهترین و مناسب ترین تکنیک جراحی پلک در کرج برای شما انتخاب می شود تا بهترین نتیجه را از عمل زیبایی پلک دریافت نمایید.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام عمل بلفاروپلاستی (جراحی پلک) هستند؟

برای انجام هر عمل جراحی باید به یک سری نکات توجه شود. در صورتی که شما نیز می خواهید جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک انجام دهید باید بدانید که چه افرادی کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند تا مراحل بعدی را سنجیده تر طی کنید.

 • به طور معمول جراحی پلک برای افراد بالای 30 سال انجام می شود. اما در برخی از موارد مانند مشکلات ارثی، برای افراد زیر این سن نیز جراحی انجام می شود.
 • در برخی از افراد شیار پلک بالا به خوبی تشکیل نشده به همین دلیل چشمانی شبیه به چشمان ژاپنی ها و چینی ها دارند. این افراد نیز کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند.
 • در افراد مسن برای جوانسازی پلک ها می توان این جراحی را انجام داد.
 • برای درمان و ترمیم شلی بیش از حد پلک بالا و پایین نیز می توان جراحی پلک انجام داد تا عملکرد پلک ها بهبود پیدا کند.

در صورتی که شما نیز یکی از این افراد هستید می توانید با کمک دکتر رسول خوشنواز زیبایی و طراوت جوانی  پلک هایتان دوباره به دست آورید.

نمونه جراحی های بلفاروپلاستی دکتر رسول خوشنواز

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی در کرج چقدر است؟

در صورتی که تمامی بررسی های لازم قبل از عمل انجام می شود و از تکنیک مناسب استفاده شود می توان گفت که عمل بلفاروپلاستی در کرج عملی ماندگار و دائمی است و شما می توانید از زیبایی پلک هایتان بدون استرس و نگرانی بابت برگشت، بهره مند شوید. البته بدن هر فرد شرایط خاصی دارد و البته روند پیری را نمی توان متوقف کرد به همین دلیل جراحی پلک در بدن هر فردی می تواند متفاوت از بقیه باشد. با این حال در صورتی که از جراح متخصصی چون دکتر خوشنواز برای جراحی پلک خود کمک گرفته باشید، نباید برای بقیه اتفاقات نگران و مضطرب شوید.

مزایای جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی به منظور زیباتر شدن حالت چشم ها انجام می شود. این جراحی دارای مزیت هایی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • جوان تر شدن حالت چشم ها به علت از بین رفتن چین و چروک ها و پف چشم ها
 • طبیعی شدن صورت فرد
 • بهبود میدان دید فرد
 • دائمی بودن نتایج این جراحی در صورت ماهر بودن جراح
 • عدم نیاز به بی هوشی و بستری شدن

آیا بلفاروپلاستی همیشه جنبه زیبایی دارد؟

درست است که جراحی پلک چربی ها، پوست های اضافی و چین و چروک های دور چشم را از بین می برد و صورت فرد را جوان و شاداب می کند با این حال این جراحی تنها جنبه زیبایی ندارد. در برخی از افراد افتادگی پلک به صورتی است که بر روی دید آن تاثیر می گذارد. در این افراد با انجام جراحی بلفاروپلاستی به بهبود بینایی او کمک می شود. در واقع می توان گفت برای این افراد جراحی پلک جنبه کاربردی و درمانی هم دارد.

 

مدت زمان جراحی بلفاروپلاستی چقدر است؟

معمولا جراحی پلک یک عمل سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی و بستری شدن است. مدت زمانی که برای جراحی پلک در کرج نیاز است به عوامل مختلفی از جمله میزان چربی ها و پوست های اضافی بستگی دارد. در عمل های ساده ممکن است 1 تا 2 ساعت طول بکشد و در برخی از عمل های پیچیده ممکن است تا چند ساعت طول بکشد. برای آن که به صورت دقیق از مدت زمان جراحی پلک خود مطلع شوید بهتر است با دکتر خوشنواز مشورت نمایید.

 

هزینه جراحی بلفاروپلاستی در کرج چقدر است؟

هزینه جراحی بلفاروپلاستی در کرج به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد پلک، آزمایشاتی که باید انجام دهید، این که بالای پلک یا پایین پلک و یا هر دو نیاز به جراحی دارد یا خیر، کلینیک مورد نظر و … همگی بر هزینه های نهایی بلفاروپلاستی تاثیر می گذارند. در صورتی که می خواهید به صورت دقیق تر با قیمت جراحی پلک و هزینه های مربوط به آن آشنا شوید می توانید با ما تماس بگیرید.

نکات و اقدامات قبل از عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست؟

قبل از انجام جراحی پلک در کرج باید یک سری نکات را رعایت کرده و اقداماتی را انجام دهید. قبل از هر کاری شما با دکتر خوشنواز مشورت های لازم را خواهید کرد تا پزشک جراح از سوابق پزشکی شما و همچنین انتظاراتی که از جراحی دارید مطلع شود. به طور کلی قبل از عمل بلفاروپلاستی باید مراحل زیر را طی کنید:

 • معاینه و بررسی فیزیکی: در این مرحله پزشک جراح شرایط فیزیکی پلک ها و جسم شما را بررسی می کند. تولید اشک و اندازه گیری بخشی از پلک ها را بررسی می کند.
 • بینایی سنجی: چشم ها و میزان دید شما باید بررسی شود.
 • عکاسی از پلک ها: در زوایای مختلف از پلک ها عکس گرفته می شود تا بر این اساس شرایط جراحی آماده شود.
 • شرایط تغذیه ای و دارویی: طبق نظر پزشک مدت زمان مشخصی قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و … باید خودداری کنید.
 • 2 هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • غذاهای شیرین، چرب و شور میل نکنید.
 • در صورتی که شرایط خاصی دارید، نکات مهم و لازم را پزشک جراح در اختیارتان قرار می دهد تا روند جراحی شما به خوبی سپری شود. پس نگران نباشید و برای کنترل استرس و اضطراب خود، قبل از جراحی اقدامات لازم را انجام دهید. 

مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

 • بعد از آن که جراحی پلک شما به خوبی انجام شد باید به نکاتی که پزشک جراح می گوید به درستی عمل کنید تا دوره نقاهت خود را به خوبی پشت سر بگذارید.
 • داروها و پمادهای تجویز شده را به موقع استفاده کنید.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی، از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید.
 • برای کاهش ورم و درد طبق نظر پزشک از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • طبق نظر پزشک کارهای نظافتی مانند حمام کردن و شستشو را انجام دهید و از خاراندن پلک ها خودداری کنید.
 • سعی کنید طولانی مدت به تلویزیون، موبایل و … نگاه نکنید.
 • تا زمانی که پزشک اجازه نداده نباید از لوازم آرایشی استفاده کنید.
 • از مصرف خودسرانه دارو به خصوص داروهای رقیق کننده خودداری کنید.

با رعایت نکاتی که پزشک توصیه می کند می توانید درد را کاهش داده و در مدت زمان کوتاه تری بهبودی خود را به دست آورید.

 

دوره نقاهت بعد از عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی پلک بستگی به نوع جراحی و سیستم بدن شما را دارد اما به طور کلی حدود 2 هفته باید صبر کنید تا زخم، کبودی، التهاب و ورم پلک ها از بین برود. این جراحی دوره نقاهت سختی ندارد و شما می توانید با رعایت نکاتی که پزشک توصیه کرده این دوران را به خوبی پشت سر بگذارید. حالت چشم ها تا چند ماه بعد از جراحی به خوبی قابل مشاهده خواهد بود. برای از بین رفتن جای بخیه ها، طبق نظر پزشک باید از پمادهای به خصوصی استفاده نمایید.

بهترین کلینیک جراحی پلک در کرج و جراح بلفاروپلاستی در کرج

اکنون که به سوالات مهمی که درباره جراحی بلفاروپلاستی در کرج یا جراحی پلک در کرج وجود دارد پاسخ دادیم، نوبت آن است که بهترین کلینیک جراحی پلک در کرج و جراح بلفاروپلاستی در کرج یعنی کلینیک دکتر خوشنواز را به شما معرفی کنیم تا با مراجعه به این مرکز بهترین و با کیفیت ترین خدمات زیبایی را دریافت نمایید. دکتر رسول خوشنواز یکی از بهترین جراحان کشور است که با تخصص و مهارتی که دارد توانسته تا اکنون به زیباجویان زیادی کمک کند تا حس جوانی و طراوت را دوباره تجربه کنند.

کلینیک دکتر رسول خوشنواز در کرج جدید ترین دستگاه های زیبایی و کادری مجرب و متخصص دارد و همواره به رضایت و کسب اعتماد شما عزیزان می اندیشد. اگر شما نیاز مشاوره در سایر خدمات و جراحی های زیبایی نظیر جراحی پیکرتراشی و جراحی سینه و پروتز سینه و جراحی بینی و … هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید و اطلاعات دقیق تری درباره جراحی های زیبایی در کلینیک ما به دست آورید.

هماهنگی جهت مشاوره